Dzień Babci i Dziadka 2024

Utworzono dnia 03.03.2024

Mimo tego , że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 19 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym pod hasłem ,,Powróćmy jak za dawnych lat", podczas którego przypomniały największe przeboje z czasów młodości dziadków. Była to swoista podróż do przeszłości, pełna wzruszeń, radości i niespodzianek. Młodzi artyści znakomicie wczuli się w swoje role - przepiękne kapelusze, barwne suknie podkreślały charakter i atmosferę tamtych czasów. Niejednej babci i dziadkowi w oku zakręciła się łezka wzruszenia, a ich rozpromienione twarze świadczyły o tym, że występ się spodobał. Po uroczystym wręczeniu upominków przedszkolaki zaprosiły seniorów na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Joanna Jastrzębowska

Dzień Babci i Dziadka 2024