Bezpieczny powrót do szkoły – rok szkolny 2022/2023

Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym oraz organizacjami pozarządowymi przygotowało pakiet materiałów informacyjno-edukacyjnych dotyczący chorób zakaźnych oraz informację dla dyrektorów o organizacji „Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych”. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami.

Grafika w tle widać tyłem dzieci siedzące w ławkach i podnoszące dłonie do góry napis - Bezpieczny powrót do szkoły - rok szkolny 2022/2023

W zakładce Bezpieczny powrót do szkoły – rok szkolny 2022/2023 zamieszczone są wytyczne bezpieczeństwa zdrowotnego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz przedszkoli, a także informacje o „Tygodniu dla profilaktyki chorób zakaźnych”.

Wytyczne pozwalają na realizację programów nauczania, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa zdrowotnego na terenie szkól i placówek. Zalecenia szczegółowe dotyczą m.in.: organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni, gastronomii, postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników.

Wytyczne dla szkół: Edukacja i nauka – wytyczne dla szkół

Szczegółowe informacje: Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych