Komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów

Szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci między 5. a 11. rokiem życia

Szanowni Rodzice,
uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat.

Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia:
komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat

Przekazujemy także link do strony, gdzie zamieszczony jest List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat:
list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia strony: szczepimysie/dzieci-5-11 lub https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w:

1. mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego;
  2. na profilu #SzczepimySię;
  3. a także pod numerem infolinii 989.

Plakat: SZCZEPIENIA UCZNIÓW W WIEKU 12-18 LAT REKOMENDACJE DLA RODZICÓW

Poniżej odnośniki do materiałów udostępnionych na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki w formacie PDF oraz filmu edukacyjnego:

list ministra zdrowia do dyrektorow szkol nauczycieli rodzicow w sprawie szczepien nastolatkow.pdf

deklaracja na szczepienia.pdf

kwestionariusz wstepnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepelnoletniej przeciw covid19.pdf

szczepienia profilaktyka chorob zakaznych materialy edukacyjne.pdf

Film edukacyjny klasy IV - VIII https://www.youtube.com/watch?v=G7FHQgzgMH8

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat - informacje dla szkół i placówek - komunikat MEiN

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat - informacje dla szkół i placówek - plakat

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19