Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Waplewie

Działania SKW w roku szkolnym 2018/2019

AKTUALNOŚCI:

Podziękowanie od Ksawerego

Utworzono dnia 17.12.2021

Pomoc Martynce

Utworzono dnia 17.12.2021

Miło nam przekazać informację, że w wyniku akcji pomocy naszej rówieśniczce z Nidzicy, udało nam się uzbierać kwotę 501,26 zł. Pieniążki te zostały wpłacone na konto fundacji i pomogą opłacić operację ręki dziewczynki wraz z 10-tygodniową rehabilitacją na Florydzie.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

czytaj dalej... na temat: Pomoc Martynce

Pieczenie pierniczków

Utworzono dnia 17.12.2021

Czas przygotowań do magicznych Świąt Bożego Narodzenia to również czas pieczenia pysznych tradycyjnych pierniczków.  Podczas zajęć kulinarnych oraz spotkań wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowaliśmy pyszne ciasteczka, które swoim zapachem wypełniły całą szkołę i przypomniały wszystkim o bożonarodzeniowej tradycji naszego regionu. Uczniowie poznali sposób przygotowywania pierniczków, samodzielnie przygotowali ciasto i wycinali ciasteczka o różnych świątecznych kształtach.

czytaj dalej... na temat: Pieczenie pierniczków

Razem ratujemy konie - edycja VI rozstrzygnięta

Utworzono dnia 17.12.2021

Z przyjemnością chciałabym poinformować, że w ogłoszonym przez Szkolne Koło Wolontariatu ogólnopolskim konkursie „Razem Ratujemy Konie VI edycja”, organizowanym przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie zajęli III miejsce.

czytaj dalej... na temat: Razem ratujemy konie - edycja VI rozstrzygnięta

Pomoc Polakom mieszkającym na Litwie

Utworzono dnia 17.12.2021

Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu włączyli się w akcję Szkoły Podstawowej nr 2 im. rtm. Witolda Pileckiego w Olsztynku i przygotowali 21 paczek dla uczniów polskich szkół na Litwie.

czytaj dalej... na temat: Pomoc Polakom mieszkającym na Litwie

Wizyta wolontariuszy w schronisku dla zwierząt

Utworzono dnia 17.12.2021

28 listopada 2018 r. uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu udali się z wizytą do Schroniska dla bezdomnych zwierząt „Podaj łapę” w Tatarach k/Nidzicy.  

Jak co roku w naszej szkole zorganizowana została wcześniej zbiórka karmy, koców i innych rzeczy niezbędnych zwierzętom przebywającym w schronisku.

czytaj dalej... na temat: Wizyta wolontariuszy w schronisku dla zwierząt