Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Przedszkolu

Utworzono dnia 03.03.2024

„Jest takie miejsce na mapie świata – Polska! To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce” Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. W naszym przedszkolu w sposób niezwykle szczególny uczciliśmy rocznicę odzyskania niepodległości. W ramach obchodów 11 listopada odbyły się warsztaty patriotyczne z udziałem rodziców. Głównym celem spotkania w poszczególnych grupach było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego i jego kultury. Podczas warsztatów dzieci: kodowały na macie, układały patriotyczne puzzle, domino i grały w gry planszowe. Nie zabrakło również zabaw ruchowych i śpiewu podczas którego, słowami piosenki ,,Za to kocham Cię Polsko” dzieci zachęcały zebranych gości by kochać naszą ojczyznę. Słodkim akcentem zajęcia zakończyła grupa ,,Nutki”, gdzie wcielając się w rolę małych cukierników, ozdabiały „patriotyczne” babeczki. Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim przedszkolakom głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Przedszkolu

Utworzono dnia 03.03.2024, 19:10