Gminne Niebieskie Igrzyska 2024

Utworzono dnia 13.04.2024

Z ogromną radością dzielimy się relacją z wyjątkowego wydarzenia, jakim były Gminne Niebieskie Igrzyska 2024 zorganizowane dziś w naszej szkole. Ta inicjatywa społeczno-edukacyjno-sportowa, której pomysłodawcą i inicjatorem jest Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka, odbyła się w ramach obchodów Miesiąca Wiedzy na temat Autyzmu.

Dzisiejszą datę wybraliśmy nieprzypadkowo, ponieważ jutro przypada #MiędzynarodowyDzieńSportudlaRozwojuiPokoju, nawiązujący do rozpoczęcia 6 kwietnia 1896 r., w Atenach, pierwszych w historii nowożytnych Igrzysk Olimpijskich.

To wyjątkowe spotkanie miało na celu integrację dzieci i promowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Całe miejsce tętniło radością, kolorami i energią. Po Ceremonii Otwarcia, przeprowadzonej w rytmie „Hymnu Niebieskich Igrzysk”, w pierwszej kolejności odbyła się część edukacyjna. Następnie dzieci tanecznym krokiem przystąpiły do rozgrzewki oraz mierzyły się w różnorodnych konkurencjach, ćwiczeniach, grach i zabawach. Każdy uczeń miał szansę wykazać się swoimi umiejętnościami. Niebieskie Igrzyska to nie tylko sport, ale przede wszystkim wspólnota, empatia i radość. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. To wydarzenie pokazuje, że razem możemy zmieniać świat na lepsze i jest dowodem na to, że wspólnie możemy osiągnąć naprawdę wielkie cele. Dziś każdy był sportowcem! Dziś każdy był zwycięzcą! Nagradzany był udział i podjęcie wyzwań. Wszyscy różnimy się między sobą, ale wszyscy są równie ważni.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy w roli organizatorów i prowadzących spisali się na medal.

Jest nam niezmiernie miło, że swoją obecnością i wsparciem organizacji zaszczycili nas: p. Robert Waraksa - Burmistrz Olsztynka, p. Mariusz Szczyglak - Sołtys Waplewa, p. Jerzy Głowacz - Radny Rady Miejskiej w Olsztynku.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy dyrekcji, nauczycielom i uczniom szkół gminnych za udział w tym wydarzeniu. Cieszymy się, że mogliśmy RAZEM spędzić miło czas.

Dziękujemy również p. Edycie Grzybowskiej oraz Firmie Tymbark za napoje i przekąski.

To był dzień wspólnych zabaw i emocji, z jednoczesnym promowaniem integracji, sportu i zdrowego stylu życia, współpracy oraz akceptacji. PAMIĘTAJMY - świat jest różnorodny! Dzięki temu, że się różnimy możemy uczyć się od siebie wzajemnie i zdobywamy nowe doświadczenia. Bądźmy dla siebie życzliwi, przyjaźni i pomocni.

Marta Kuca

Gminne Niebieskie Igrzyska 2024