Ballady i romanse Adama Mickiewicza lekturą 11. odsłony Narodowego Czytania

Utworzono dnia 09.10.2022

Rok 2022 ogłoszono rokiem romantyzmu polskiego. Z tej okazji przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego wydarzenia pod patronatem honorowym pary prezydenckiej.

Podziękowanie Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Waplewie od Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynku za udział oraz przygotowanie uczniów w ramach Narodowego Czytania "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza

Prezydent RP Andrzej Duda zachęcał do współtworzenia akcji słowami:

„(…)Wierzę, że wspólna lektura utworów naszego narodowego wieszcza na nowo ukaże fenomen polskiego romantyzmu i wzbogaci jubileuszowe obchody o ważną refleksję nad naszą kulturą i historią. Chciałbym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie jeszcze bardziej umocniło jedność i poczucie wspólnoty Polaków na całym świecie.(...)”

Dziękujemy za to, że wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Olsztynku, Szkołą Podstawową nr 2 im. rtm. Witolda Pileckiego w Olsztynku, Szkołą Podstawową nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku oraz Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Olsztynku mogliśmy zanurzyć się na chwilę w świat poezji romantycznej.

belka z logotypami Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Narodowe Czytanie 2022