Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2022

Utworzono dnia 09.10.2022

29. września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Z tej okazji w naszej szkole na zajęciach języka polskiego oraz na zajęciach czytelniczych uczniowie głośno czytali wybrane przez siebie książki. Klasa II i III przeczytała fragmenty nowo zakupionej książki „Poczet psujów polskich”. Klasa VI wybrała „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Grupy przedszkolne, natomiast wysłuchały z uwagą „Nudzimisiów”.

Uczniowie chętnie słuchali czytanych tekstów. Był to bardzo miły i rozczytany dzień. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się do akcji głośnego czytania.

belka z logotypami Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2022