„Dar na Stulecie” – projekt na 100. urodziny św. Jana Pawła II

Utworzono dnia 06.02.2020

Ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie”, ma upamiętnić przypadającą 18 maja 2020r. setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Pomysłodawca, o. Maciej Zięba, ma nadzieję, że akcja zjednoczy wszystkich Polaków.

O. Zięba zaznacza, że inicjatywa ma być formą odpowiedzi na papieskie wezwanie, by „duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjąć z wiarą, nadzieją i miłością”. Stąd pomysł stworzenia pomnika z serc i umysłów tysięcy Polaków, zbudowanego z inicjatyw modlitewnych i charytatywnych, naukowych i artystycznych, edukacyjnych i wychowawczych.

Jako zwieńczenie Projektu „Dar na Stulecie”, 18 maja bieżącego roku, w 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, w sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie, złożone zostanie wotum – księga ze spisem wszystkich działań duchowych i materialnych podjętych w ramach projektu.

Celem nie jest przekonywanie kogokolwiek, iż papież Wojtyła był „wielki”, tylko pokazanie, że może być patronem różnych dzieł „tu i teraz”.

W ramach projektu organizatorzy zachęcają do dobrych uczynków i przypominania myśli papieża Polaka. Zgłoszone inicjatywy zostaną zarejestrowane na specjalnej stronie internetowej, gdzie każdy będzie mógł się z nimi zapoznać.

My, jako szkoła pod patronem Jana Pawła II, przyłączyliśmy się do projektu, a zgłoszone przez nas „dary” upamiętniające dzień jego narodzin już widnieją na „Mapie inicjatyw”.

Zaproszeni do akcji są wszyscy ludzie - indywidualnie lub grupowo. Więcej informacji  można uzyskać na stronie internetowej poświęconej projektowi, w linku poniżej:

Główną ideą projektu jest wspieranie i pomnażanie dobra w każdej postaci. Liczy się każdy człowiek i każda wspólnota.

Zachęcamy - zbudujmy razem duchowy pomnik dla Jana Pawła II.

Marta Kuca

Jolanta Rutkiewicz