III Rodzinny Bieg Mikołajkowy "Po Sztandar"

Utworzono dnia 15.12.2019

W minioną sobotę, 7 grudnia 2019 r. w Waplewie odbył się „III Rodzinny Bieg Mikołajkowy”. W tym roku głównym celem, oprócz promocji aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, było propagowanie idei nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Waplewie, dlatego też bieg odbywał się pod hasłem „Po Sztandar”.  Organizatorami biegu było Sołectwo Waplewo oraz Uczniowski Klub Sportowy „AS – Waplewo”, natomiast współorganizacją zajęła się nasza szkoła.

Podczas zawodów, tradycyjnie, wszyscy uczestnicy zobowiązani byli do biegu w czapce Mikołaja. Spotkanie rozpoczął dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie Piotr Kolek, który przywitał wszystkich uczestników, podziękował organizatorom, współorganizatorom, strażakom, a także gościom: Burmistrzowi Olsztynka Panu Mirosławowi Stegienko, Radnym Panu Krzysztofowi Kowalskiemu oraz Sołtysowi Waplewa Panu Markowi Szczyglakowi. Tradycyjnie bieg rozpoczął Burmistrz.

W tegorocznym biegu uczestniczyło 110 osób. Byli to zarówno dorośli, jak i dzieci. Każdy mógł zmierzyć swoje siły na wybranej trasie, krótszej lub dłuższej, która liczyła ok. 3 km. Najważniejsza była dobra zabawa, a także chęć spędzenia czasu w gronie rodziny i znajomych.

Jesteśmy szczególnie dumni ze wszystkich uczestników, gdyż aura tego dnia była niesprzyjająca, padał deszcz, było chłodno i pochmurno. Po  biegu można było napić się ciepłej herbaty, zjeść pyszną grochówkę i upiec kiełbaskę na ognisku. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Nie miejsca, ale sam udział i dobra zabawa były najważniejsze.

Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie i udaliśmy się do szkoły, gdzie czekała na nas niespodzianka, występ rodziców, nauczycieli i uczniów, którzy specjalnie na ten dzień,  przygotowali dla nas przedstawienie pt. „Lokomotywa”. Występ nie miał sobie równych, towarzyszyły mu salwy śmiechu widowni, a pomysłowość dekoracji i kostiumy występujących zasługują na najwyższe uznanie. Aktorzy z wielkim zaangażowaniem, zapałem i oczywiście humorem, wcielili się w role postaci ze znanego nam wiersza Juliana Tuwima. Po rewelacyjnym występie, przygotowanym pod kierunkiem Pani Danuty Król, udaliśmy się na dwór, aby w towarzystwie Mikołaja i muzyki uczestniczyć w zabawach przygotowanych przez nauczycieli. Warto było czekać do końca, ponieważ Mikołaj przywiózł ze sobą mnóstwo słodyczy, by obdarować nimi wszystkie dzieci.

Pomimo początkowych obaw wynikających z padającego deszczu, bieg możemy zaliczyć do udanych i  czekamy na kolejną edycję w przyszłym roku. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy chętnie pomogli nam w organizacji „III Rodzinnego Biegu Mikołajkowego”.

Hanna Cieśla, Andrzej Duda

III Rodzinny Bieg Mikołajkowy "Po Sztandar"

Utworzono dnia 10.12.2019, 14:27