Sto biało-żółtych tulipanów na 100-lecie urodzin Jana Pawła II

Utworzono dnia 14.05.2020

Zdjęcia zakwitnietych tulipanów i teks: Sto biało-żółtych tulipanów  na 100-lecie urodzin patrona naszej szkoły 23 maja planowana była bardzo  ważna, dla całej naszej społeczności, uroczystość – nadanie sztandaru SP im. Jana Pawła II w Waplewie. Niestety, z powodu ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych, konieczne jest przeniesienie jej terminu na przyszły rok szkolny. Wybierając datę nadania sztandaru, kierowaliśmy się równocześnie chęcią upamiętnienia setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II. Jesienią 2019, przed głównym wejściem  do szkoły, uczniowie oddziału VII wraz z wychowawcą, przygotowali rabatę, na której zasadzili ponad sto cebulek biało-żółtych tulipanów. Po zimowych miesiącach, można już podziwiać wiosenny spektakl  kwiatów w barwach papieskich.  Pod wpływem powiewu wiatru kołyszą na wysokich łodyżkach swoje ciężkie kielichy, a pod wpływem ciepłych promieni słonecznych otwierają się, upiększając teren szkoły. Będziemy je pielęgnować, by zakwitły również za rok, wprawiając nas w zachwyt piękną gamą szlachetnych barw.