Inauguracja roku szkolnego 1992/1993 - stanowisko dyrektora szkoły objęła Pani Irena Petryna

Utworzono dnia 23.10.2022, 16:58

Rok szkolny 1992/1993 rozpoczęliśmy pod kierunkiem nowej dyrektor - Pani Ireny Petryny.

Inauguracja roku szkolnego odbyła się w obecności honorowych gości, zaproszonych na tę uroczystość.

Ogromym zaszczytem była obecność Wiceministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, Głownego Konserwatora Przyrody - Pana Jana Komornickiego, który podczas swojego wystąpienia, zachęcając dzieci do zdobywania wiedzy, powiedział:

Wszystko człowiekowi można odebrać, ale ducha, sumienia i wiedzy - nigdy."

Życzylibyśmy sobie, aby nikt i nigdy, tych wartości nie starał się nam odebrać.

Wpis pamiątkowy w kronice złożony przez zaproszonych gości "Uczestnicząc w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 1992/93 dziękujemy gronu pedagogicznemu, Komitetowi Rodzicielskiemu, i młodzieży za gorące przyjęcie. Podejmując się opieki nas Waszą szkołą - prosimy abyście byli naszymi ambasadorami na Warmii i Mazurach, chroniąc przyrodę i ucząc tej ochrony innych ludzi. Życzymy szkole, władzom miasta i gminy Olsztynek, a także mieszkańcom Waplewa, aby mogli być zawsze dumni ze swojej młodzieży, tak jak to było dotychczas. Szczęść Boże Waszej pracy i nauce!" Na końcu podpisy gości odpisy gości.