II edycja Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Gramy zmysłami"

Utworzono dnia 13.11.2022

W roku szkolnym 2022/2023 ponownie przyłączamy się do Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Gramy zmysłami" i będziemy realizować założenia jego II edycji.

Baner projektu Gramy zmysłami 2022/2023

Głównym celem Projektu jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci - tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków
do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

Pozostałe cele:

1. Poszerzanie i wzbogacanie wiedzy na temat integracji sensorycznej i zmysłów;
  2. Wielozmysłowe postrzeganie świata przez dzieci;
  3. Rozbudzenie kreatywności w realizacji zadań;
  4. Stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych;
  5. Tworzenie warunków do kształtowania przez dzieci świadomości własnego ciała;
  6. Współpraca nauczycieli i dzieci na terenie całego kraju poprzez wspólną wymianę doświadczeń.

Ogólne ujęcie problematyki pozwala na realizację projektu w sposób kreatywny, innowacyjny, a poza tym mogący dopasować się do tematyki zajęć.

Marta Kuca

Podsumowanie II edycji Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Gramy zmysłami"

Utworzono dnia 11.06.2023, 19:08

Realizacja zadań projektowych była wyśmienitą okazją do stymulowania wszystkich zmysłów u dzieci w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych oraz stwarzania im warunków do wielozmysłowego poznawania świata.

Zwieńczeniem naszych działań było otrzymanie certyfikatu dla szkoły oraz nauczycieli realizujących poszczególne inicjatywy.

Ogólne ujęcie problematyki pozwalało na realizację projektu w sposób kreatywny, innowacyjny, a poza tym mogący dopasować się do tematyki zajęć. Znaczną część zdjęć z realizacji zadań publikowaliśmy na bieżąco, ale zachęcamy również teraz do obejrzenia galerii zdjęć z realizacji poszczególnych modułów projektu, które nie były publikowane we wcześniejszych aktualnościach.

ZAŁĄCZNIKI: