III edycja Międzynarodowego projektu edukacyjnego „KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE”

Utworzono dnia 13.11.2022

Międzynarodowy projekt edukacyjny „KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE” to nowe wyzwanie edukacyjne na rok szkolny 2022/23, do którego warto dołączyć. Jest to już trzecia edycja projektu, którego zasięg z roku na rok zwiększył się dwukrotnie. Dotychczas wzięło w nim udział ok. dwa tysiące nauczycieli, tysiąc sto różnych placówek oświatowych, wychowawczych i kulturalnych oraz trzydzieści tysięcy przedszkolaków, uczniów i wychowanków.

Na kolorowym tle biały prostokąt z nazwą projektu Kreatywne Prace Plastyczne oraz słowa: rozwój, twórczość, zabawa, terapia

Organizatorką i pomysłodawczynią projektu jest Beata Grzeszczuk-Nedza – autorka najpopularniejszego w Polsce edukacyjnego bloga plastycznego „Kreatywne Prace Plastyczne”.

Projekt ma na celu zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie całościowego rozwoju dzieci poprzez działania plastyczne, w tym eksperymentowanie z różnymi materiałami, narzędziami i technikami plastycznymi, nabywanie doświadczeń i polisensoryczne poznawanie stymulujące rozwój dziecka, rozwijające jego samodzielność oraz wzmacnianie poczucia sprawczości i wiary we własne możliwości.

W roku szkolnym 2022/2023 z przyjemnością kolejny rok z rzędu przyłączamy się do projektu i wyruszamy na tę barwną przygodę w ramach zajęć rewalidacyjnych, a efektami swojej twórczości z pewnością będziemy dzielić się na naszej stronie internetowej.[1]

Marta Kuca

„KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE” 2022/2023

Utworzono dnia 19.02.2023, 07:03