Utworzono dnia 22.01.2018

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Waplewie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się 18 stycznia 2018r. Zaproszeni goście, kochani Seniorzy, licznie przybyli w mury naszej szkoły, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt.
       Pan dyrektor Piotr Kolek przywitał wszystkich gości ciepłymi słowami, a szczególnie  przewodniczącego Rady Miejskiej pana Andrzeja Wojdę, wiceburmistrza Olsztynka pana Bogusława Kowalewskiego, oraz przewodniczącą Rady Rodziców panią Martę Szczepańską.
W pięknie udekorowanej sali mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.
W większości były to wiersze i wzruszające piosenki, związane tematycznie z tymże świętem.
W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli zobaczyć przygotowaną specjalnie dla nich prezentację multimedialną złożoną z ich rodzinnych zdjęć. Tło muzyczne stanowiły piosenki: „Dwudziestolatki”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Nie liczę godzin i lat”. Wzruszeniom nie było końca, w niejednych oczach widać było radość i szczęście.  Następnie dzieci obdarowały  swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami.
Nie obyło się także bez życzeń od p. dyrektora P. Kolek, p. wiceburmistrza Bogusława Kowalewskiego oraz  przewodniczącego Rady Miejskiej pana Andrzeja Wojdy,  którzy nie szczędząc ciepłych słów, życzyli Seniorom wielu szczęśliwych lat  w zdrowiu i pogodzie ducha.
Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, „wyczarowany” przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Na koniec dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy przy muzyce.
       Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości…
Gorąco dziękujemy rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu imprezy.

Utworzono dnia 22.01.2018, 20:23