Utworzono dnia 22.12.2017

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.
W świąteczną atmosferę wprowadziły nas wszystkie przedszkolaki, które 21.12.2017r. przedstawiły Jasełka w naszej szkole, w ten sposób przypominając wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem urodziło się Boże Dzieciątko. Na spotkanie zaproszono najbliższych członków rodzin naszych przedszkolaków, a także uczniów i nauczycieli Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Waplewie, księdza Jerzego Mazura z parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Waplewie. Piękne scenografie i kolorowe stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „Bóg się rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem”.
Na koniec pan Dyrektor podziękował małym aktorom za piękny występ, rodzicom za przygotowanie strojów oraz złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne.
Wystawione Jasełka  wprawiły wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój, o którym przez cały następny rok, będą nam przypominały pamiątkowe zdjęcia.

Utworzono dnia 22.12.2017, 18:14