Mały miś regionalista

Utworzono dnia 13.02.2018

W lutym rozpoczęliśmy nową przygodę z Małym Misiem – Regionalistą w ramach ogólnopolskiego projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Od Małego Misia otrzymaliśmy list, w którym opowiedział nam o sobie. Dowiedzieliśmy się, że ma na imię Bruno, pochodzi z Kolbuszowej, gdzie bardzo dawno temu żyli Lasowiacy. Pokazał nam swój oficjalny strój, który mogliśmy pokolorować w trakcie zajęć.
Bruno jest bardzo ciekawym misiem, bardzo wiele rzeczy go interesuje, a chyba najbardziej historia regionów, z których pochodzimy. Miś zostawił nam na ten miesiąc zadania. Było to między innymi poznanie nazwy naszego regionu, regionalnych strojów, a także odwiedzenie muzeum, w którym możemy dowiedzieć się czegoś o naszym regionie. Muzeum odwiedzimy gdy będzie troszkę cieplej, a obecnie badamy naszą tożsamość regionalną.
Podczas zajęć obejrzeliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą nasze stroje ludowe, zapoznaliśmy się z ich wyglądem i cechami charakterystycznymi, dowiedzieliśmy się jak nazywa się nasz region i gdzie dokładnie są jego granice. Następnie kolorowaliśmy regionalny strój Bruna.
Z ogromną niecierpliwością czekamy na dalsze polecenia Małego Misia.

Mały miś regionalista

Utworzono dnia 13.02.2018, 16:18