Dzień Matematyki

Utworzono dnia 25.03.2019

Matematyka otacza nas wszędzie, mamy z nią do czynienia na każdym kroku, w praktycznie każdym aspekcie naszego życia. Nic więc dziwnego, że i ona obchodzi swoje święto. Dzień królowej nauk przypada 12 marca. Z tej też okazji najmłodsza grupa przedszkolaków – Misie – przez cały dzień wykonywała zadania związane z matematyką. W tym roku były to zabawy związane z figurami geometrycznymi oraz kodowaniem. Na początku maluszki przypomniały sobie nazwy i wygląd podstawowych figur, dobierały i segregowały przedmioty w określonych kształtach, a także przeliczały powstałe zbiory. Następnie były zabawy z wykorzystaniem elementów kodowania – dzieci układały  kubeczkowe wieże wg przedstawionego wzoru. Nie było to łatwe zadanie, gdyż wzór przedstawiony był na płaskiej kartce, a wieże musiały być przestrzenne, jednak naszej najmłodszej grupie nie sprawiło to najmniejszego problemu. Na zakończenie wszyscy układali pajacyka z kolorowych figur geometrycznych.

Mamy nadzieję, że kolejny Dzień Matematyki nasza grupa spędzi również w tak atrakcyjny sposób.

Dzień Matematyki

Utworzono dnia 25.03.2019, 19:22