Utworzono dnia 04.03.2019

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Ustanowienie tego święta miało na celu pomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego, kształtowanie świadomości językowej, a także propagowanie dbałości o poprawność językową.
Z samego rana odwiedziła nas pani Karolina Nowacka – logopeda pracująca w naszym przedszkolu, a także w Przedszkolu Miejskim w Olsztynku. Pani Karolina opowiedziała nam o swojej pracy, ale również o tym, jak ważne jest posługiwanie się poprawną polszczyzną. Przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że aby poprawnie i wyraźnie mówić trzeba dużo ćwiczyć – język polski nie jest przecież łatwy. Z tego też powodu wszyscy wzięli udział w zabawach prowadzonych przez zaproszonego gościa. Gimnastyka buzi i języka z wykorzystaniem lusterek bardzo podobała się dzieciom, naśladowały one wesołe i smutne minki, przesyłały całuski oraz liczyły językiem ząbki. Na zakończenie pani Karolina przeczytała bajkę o starym zegarze, a dzieci naśladowały jego leniwe bicie. Była to wspaniała lekcja, podczas której przedszkolaki gimnastykowały język oraz recytowały „łamańce językowe”.

Utworzono dnia 04.03.2019, 13:32