PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „Wiersze znane i lubiane”

Utworzono dnia 03.06.2019

PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

„Wiersze znane i lubiane”

17.05.2019 r. w naszym przedszkolu odbył się „Przedszkolny Konkurs Recytatorski”. Do udziału w konkursie zgłosiło 8 dzieci 3- 4 – letnich i 10 dzieci 5- 6-letnich. Na konkurs należało przygotować jeden wiersz wybranego przez siebie autora. Jury konkursowe w skład, którego wchodzili rodzice i nauczyciele : p. K. Chojnacka, p. M. Rostkowska, p. M. Trochim, ks. J. Mazur  przy ocenie recytatorów wzięli pod uwagę: dobór repertuaru i jego pamięciowe opanowanie, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Konkurs jest znakomitym sposobem popularyzowania poezji dziecięcej i szerzenia kultury żywego słowa wśród dzieci.

LAUREACI

„PRZEDSZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO”

Grupa młodsza (3 – 4l.):

I miejsce – Michał Bojarski

II miejsce – Zuzanna Rostkowska

III miejsce – Wiktoria Chudzik

Wyróżnienie:

Alicja Waśkiewicz

Lila Staszewska

Grupa starsza (5 – 6l.):

I miejsce -  Lena Kurlej

II miejsce -  Nikola Jakubowska, Aleksandra Olszewska

III miejsce  - Joanna Syska, Barbara Kolek, Marcel Maziec

Wyróżnienie:

Marika Gołębiewska

Jan Jabłonowski

Kuba Surowiec

Klaudia Szlachtowicz

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

K. Chmielewska

Konkurs Recytatorski