Utworzono dnia 11.12.2018

„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą.

Jest równocześnie obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.”

św. Jan Paweł II

8 – 9 grudnia to „Weekend Cudów – Wielki Finał XVII edycji Szlachetnej Paczki”, w tych dniach wolontariusze dostarczali paczki do domów w całej Polsce, pomoc otrzymało ponad 17 tysięcy rodzin.
Nasz Zespół, wspólnie z harcerkami 17 ODH „DOLINA” oraz szkołą Podstawową nr 13 w Olsztynie,  również dołożył swoją „cegiełkę”.
Wspomagaliśmy panią Cecylię, samotną, ale zawsze uśmiechniętą i radosną pomimo trudności z jakimi się boryka. Pani Cecylia nie miała „wielkich” marzeń, w rozmowie z wolontariuszem jako „specjalny prezent” poprosiła o herbatkę cytrusową oraz kolorową włóczkę.
Po raz kolejny przekonaliśmy się, że na naszą społeczność zawsze można liczyć. Ogrom przyniesionych rzeczy, produktów spożywczych, chemicznych, higienicznych przerósł nasze oczekiwania.
Bardzo dziękujemy za pomoc i okazane serce, RAZEM – MOŻNA WIĘCEJ. Mamy nadzieję, że dzięki NAM święta pani Cecylii będą trochę bardziej radosne, szczęśliwe, a życie łatwiejsze.

Koordynatorzy szkolni: Agnieszka Waśk, Joanna Kolek

Utworzono dnia 11.12.2018, 11:37