Wycieczka do Muzeum Przyrody

Utworzono dnia 04.03.2019

W dniu 15.02.2019r. grupa dzieci 4-5-letnich i 6-letnich z naszego przedszkola odwiedziła Muzeum Przyrody w Olsztynie. Celem wycieczki był udział przedszkolaków w zajęciach warsztatowych na temat „Ciekawostki o zwierzętach Warmii i Mazur”, zwiedzenie muzeum oraz zdobycie i rozwinięcie posiadanych już wiadomości na temat zwierząt żyjących w naszym regionie. Podczas zajęć dzieci przy pomocy różnorodnych zmysłów: wzroku, słuchu, dotyku poznały różne gatunki zwierząt, później udały się zwiedzić muzeum, gdzie z  wielkim zainteresowaniem oglądały wszystkie eksponaty. Dzięki wycieczce do Muzeum Przyrody dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat świata zwierząt. Nauczyły się rozpoznawać, nazywać zwierzęta występujące w naszych lasach i jak należy zachować się w  miejscu publicznym – Muzeum. To była wycieczka pełna wrażeń.

Marianna Szydłowska

Wycieczka do Muzeum Przyrody w Olsztynie