ZAKOŃCZENIE II EDYCJI PROGRAMU „UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ”

Utworzono dnia 04.03.2019

W lutym zakończyła się II edycja ogólnopolskiego programu „Uczymy dzieci programować”, którego autorką jest Anna Świć pod patronatem firmy EduSense. Program miał na celu świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i kodowania do zajęć dydaktycznych w edukacji przedszkolnej. Najmłodszym dał możliwość rozwijania logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności, rozwijania umiejętności pracy w zespole, kreatywności.
Przez kilka miesięcy grupa Misie dzielnie podejmowała wyzwania i zadania konkursowe stawiane przez organizatorów. Były to między innymi: „Godzina kodowania”, „100 lecie odzyskania niepodległości z Uczymy Dzieci Programować – podzielmy się radością kodowania”, „Kodujemy z Małym Misiem – Europejski Tydzień Kodowania”.
Oprócz tego dzieci w trakcie zajęć bardzo chętnie wykorzystywały elementy kodowania, układały kubeczkowe wieże, rytmy, odtwarzały obrazy za pomocą kodu.
Poprzez zabawę wiele się nauczyły, zakodowane wzory nie stanowią już najmniejszego problemu.
Mamy nadzieję, że udział w III edycji będzie równie fascynującym przeżyciem i przyniesie spodziewane efekty.

Uczymy dzieci programować

Utworzono dnia 04.03.2019, 20:32