Utworzono dnia 09.12.2019

PLUSZOWY MIŚ WAŻNY BYŁ W PRZEDSZKOLU DZIŚ!

W dniu 25.11.2019r. przedszkolaki ze wszystkich grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, żółte i różowe. A każdy był piękny i wyjątkowy. Na początek dzieci poznały historię powstania pluszowego misia i zaprezentowały swoich przyjaciół kolegom i koleżankom. Po śniadaniu wszystkie grupy zebrały się by wspólnie wysłuchać baśni Braci Grimm czytanej przez panią dyrektor.  Następnie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię tego święta i wspólnie odśpiewały piosenki o bohaterze dnia. Wyruszyły na spacer po szkole. Odwiedziły bibliotekę, gdzie obejrzały bajkę o „Misiu Uszatku”.  Każde dziecko miało też okazję złożyć życzenia swojemu miśkowi i powiedzieć mu za co tak naprawdę go kocha. Nasze wspólne świętowanie zakończyliśmy degustacją miodku.
- Palce lizać.... - mówiły maluchy.

Niewątpliwie ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

K.Gątarz

Utworzono dnia 09.12.2019, 20:10