Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Waplewie

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Utworzono dnia 23.11.2020

Początek listopada to tradycyjnie święto wszystkich bajkowych postaci. Któż z nas nie pamięta bajek swojego dzieciństwa? „Pinokio”, „Czerwony Kapturek”, „Dziewczynka z zapałkami” czy „Kopciuszek” – to bohaterowie naszego dzieciństwa. Wiele się zmieniło, ale to właśnie oni nadal bawią, uczą i przenoszą w zaczarowany świat bajek nasze dzieci.
            Przedszkolaki przypomniały sobie co to jest bajka i opowiedziały o swoich ulubionych bajkach. W każdej sali przygotowany został Bajkowy Kącik Książki, dzieci układały puzzle ze swoimi bohaterami, wykonywały plakaty, pomagały wróżce posegregować pomieszane bajeczki, dopasowywały bohaterów i ich atrybuty. Największą atrakcją była tego dnia wizyta w kinie, a dokładnie „W starym kinie”. W ramach międzynarodowego projektu „Piękna nasza Polska cała” dzieci obejrzały dobranocki z dzieciństwa swoich rodziców i dziadków. Najpierw przygotowały bilety, a następnie udały się do „sali kinowej”. Niektórzy byli bardzo zdziwieni faktem, że ich dziadkowie oglądali bajki czarno – białe. Dzieci poznały nowych bohaterów Jacka i Agatkę, Reksia czy Misia Uszatka.
            Był to fantastyczny dzień, pełen radości i uśmiechu naszych przedszkolaków. Z bajkowymi postaciami „widzimy się” codziennie, ale Dzień Postaci z Bajek jest tylko jeden raz w roku. Zawsze czekamy na niego z ogromną niecierpliwością.

                                                                                                          Agnieszka Waśk

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Utworzono dnia 23.11.2020, 21:37

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Serce za odwagę. Podziękowanie dla Przedszkola w Waplewie za udział w V edycji ogólnopolskiej akcji tworzenia  kartek świątecznych dla kombatantów pt. "Serce za odwagę". Pieczątki: Dyrektor Miejskiego Przedszkola w Płocku, Miejskie przedszkole nr. 2 w Płocku, Fundacja Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie głos bohatera

Certyfikat "Mały miś w świecie wielkiej literatury"