Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Utworzono dnia 23.11.2020

Początek listopada to tradycyjnie święto wszystkich bajkowych postaci. Któż z nas nie pamięta bajek swojego dzieciństwa? „Pinokio”, „Czerwony Kapturek”, „Dziewczynka z zapałkami” czy „Kopciuszek” – to bohaterowie naszego dzieciństwa. Wiele się zmieniło, ale to właśnie oni nadal bawią, uczą i przenoszą w zaczarowany świat bajek nasze dzieci.
            Przedszkolaki przypomniały sobie co to jest bajka i opowiedziały o swoich ulubionych bajkach. W każdej sali przygotowany został Bajkowy Kącik Książki, dzieci układały puzzle ze swoimi bohaterami, wykonywały plakaty, pomagały wróżce posegregować pomieszane bajeczki, dopasowywały bohaterów i ich atrybuty. Największą atrakcją była tego dnia wizyta w kinie, a dokładnie „W starym kinie”. W ramach międzynarodowego projektu „Piękna nasza Polska cała” dzieci obejrzały dobranocki z dzieciństwa swoich rodziców i dziadków. Najpierw przygotowały bilety, a następnie udały się do „sali kinowej”. Niektórzy byli bardzo zdziwieni faktem, że ich dziadkowie oglądali bajki czarno – białe. Dzieci poznały nowych bohaterów Jacka i Agatkę, Reksia czy Misia Uszatka.
            Był to fantastyczny dzień, pełen radości i uśmiechu naszych przedszkolaków. Z bajkowymi postaciami „widzimy się” codziennie, ale Dzień Postaci z Bajek jest tylko jeden raz w roku. Zawsze czekamy na niego z ogromną niecierpliwością.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Utworzono dnia 23.11.2020, 21:37