"Opatrunek na ratunek" - edycja 2020

Utworzono dnia 17.12.2021

Trwa akcja "Opatrunek na ratunek". Misyjne szpitale w Afryce potrzebują: bandaży, gaz, plastrów, igieł, strzykawek, rękawiczek jednorazowych. Przyłącz się do akcji.

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio rozpoczęła ósmą edycję Akcji „Opatrunek na ratunek”.

Jak podkreśla, na swojej stronie internetowej, organizator akcji, w misyjnych przychodniach i szpitalach brakuje dosłownie wszystkiego. Co jest m.in. potrzebne? Przyda się: każdy bandaż, gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata, środki do dezynfekcji ran (tylko w proszku).

Chcąc wesprzeć afrykańskie przychodnie i szpitale, kolejny rok z rzędu, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II przyłącza się do akcji. Serdecznie wszystkich zachęcamy do aktywnego włączenia się w zbiórkę środków opatrunkowych, podkreślając, że największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym krańcu świata żyje osoba, której mogliśmy pomóc.

Środki opatrunkowe w naszej szkole zbierane będą przez Szkolne Koło Wolontariatu w szkolnej bibliotece do 20 marca 2020 r.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio.

Z góry dziękujemy za przyłączenie się do akcji.

Hanna Cieśla,
Marta Kuca