DZIEŃ RODZINY W PRZEDSZKOLU

Utworzono dnia 30.08.2023

"W kalendarzu są różne daty lecz najpiękniejsze są dni mamy i taty" - pod takim hasłem w tym roku rozpoczęliśmy Dni Rodziny. Cóż to był za dzień… Pogoda dopisała, humory również  Swoją obecnością zaszczycili nas nasi kochani rodzice, dziadkowie, pan Jerzy Głowacz, Radny Gminy Olsztynek a także pan Piotr Kolek, Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Waplewie. Nasze zaproszenie przyjęła również drużyna kickbokserów, w której z niemałymi sukcesami trenują uczniowie naszej szkoły. I to właśnie podczas rodzinnego spotkania zaprezentowali oni swoje umiejętności, a także poprowadzili krótki trening.

Przedszkolaki dla swoich rodziców przygotowały występ muzyczny, za który zostały nagrodzone gromkimi brawami.

I zaczęła się zabawa.... Rodziny walczyły o certyfikat Super Rodziny. Nie było to łatwe, gdyż do wykonania było aż sześć zadań, za które na specjalnej karcie organizatorzy stawiali pieczątki. Były zabawy manualne, sensoryczne, gimnastyczne, malowanie na folii, łowienie ryb, a także konkurencje sportowe. Nasi goście poradzili sobie rewelacyjnie i wszyscy otrzymali upragnione Certyfikaty. Najlepsza zabawa dopiero miała nastąpić.. Cały dzień nasze kochane pociechy czekały na „Bitwę na balony”. Z owej zabawy było dużo radości. Nasze dzieciaki nie oszczędziły nikogo. Jak co roku było także ognisko raz słodki poczęstunek  przygotowany przez rodziców, za który bardzo dziękujemy. Dziękujemy również naszym sponsorom, którzy po raz kolejny wsparli nas swoimi produktami: firmie OCTIM - od 1965, za ketchupy i musztardy oraz Kołu Gospodyń Wiejskich Marózianki w Marózie za pyszne cukierki. Dziękujemy naszym sportowcom i ich trenerowi za poświęcony czas i ekstra trening. Mamy nadzieję, że niedługo znowu się spotkamy.

Karolina Gątarz

DZIEŃ RODZINY W PRZEDSZKOLU