Ogłoszenie o konkursie "A gdyby tak zostać..."

Utworzono dnia 07.05.2022

W ramach ogólnopolskiego projektu orientacji zawodowej "Ja w świecie zawodów"  realizowanego w naszej szkole ogłaszamy konkurs  plastyczno-zawodoznawczy "A gdyby tak zostać..."

Konkurs "A gdyby tak zostać..."

Utworzono dnia 07.05.2022, 10:27

Konkurs plastyczno-zawodoznawczy dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Waplewie "A gdyby tak zostać..." Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie pracy plastycznej płaskiej w formacie A4, przedstawiającej w dowolny sposób interpretację zawodu leżącego w kręgu  ich zainteresowań. Każdy z uczestników może złożyć maksymalnie jedną pracę. Prace należy przekazać do 14. maja 2022 r. wychowawcom lub p. Marcie Kucy. Konkurs przebiega w dwóch etapach: szkolnym i ogólnokrajowym. Prace ocenią komisje powołane przez organizatorów, biorąc pod uwagę zgodność z tematyką, estetykę i pomysłowość wykonania. Organizator na  poziomie szkolnym przewiduje dyplomy i nagrody rzeczowe dla laureatów pierwszych trzech miejsc oraz wyróżnienia. Zwycięska praca weźmie udział w rozstrzygnięciu na poziomie ogólnopolskim. Waplewo 2022 r.

Celem konkursu jest popularyzacja zawodów oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych. Konkurs przyczynia się również do kształtowania pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i promowania wiedzy o rynku pracy. Jego szczególną wartością jest edukacja o zawodach i propagowanie szacunku dla pracy.

Poznając różne zawody dzieci zdobywają wiedzę o życiu społecznym i gospodarczym oraz uczą się szacunku dla pracy innych. Rozwijanie zainteresowań artystycznych poprzez wykonywanie prac plastycznych wpływa pozytywnie na kreatywność oraz umiejętność prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.

Prace powinny w ciekawy sposób przedstawiać zawód i koncentrować się na pozytywnych aspektach pracy.

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie!

Marta Kuca

Regulamin i szczegółowe informacje o konkursie na poziomie ogólnopolskim:

1. W terminie od 2 do 14 maja 2022 r. uczestnicy projektu organizują w grupie biorącej udział konkurs pod hasłem „A gdyby tak zostać…” 2. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie pracy plastycznej płaskiej w formacie A4, przedstawiającej w dowolny sposób interpretację zawodu leżącego w kręgu zainteresowania dzieci. 3. Każda grupa dokonuje rozstrzygnięcia konkursu wyłaniając zwycięzców według opracowanych indywidualnie regulaminów. 4. Każda grupa typuje jedną pracę, biorąca udział w rozstrzygnięciu na poziomie ogólnopolskim. 5. Koordynator projektu z ramienia szkoły przesyła wytypowaną pracę konkursową na adres: Katarzyna Lisowska; Szkoła Podstawowa nr 120 im. Konstytucji 3 Maja ul. Centralna 40; 91-503 Łódź, w terminie do 27 maja (decyduje data wpłynięcia pracy). 6. Do wytypowanej pracy należy dołączyć metryczkę zawierającą informację o autorze (imię, nazwisko, wiek) i zgodę rodziców ucznia na publikację pracy konkursowej. 7. Wyboru zwycięskiej pracy zgodnie z kryterium podanym w regulaminie dokona komisja w składzie: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 120 w Łodzi, Przedstawiciel Mapy Karier, Nauczyciel – Konsultant ds. doradztwa zawodowego z ramienia WODN Łódź, przyznając w każdej z kategorii od 0 do 5 pkt. 8. Zwycięskie prace zostaną wyłonione w dwóch kategoriach wiekowych.

Ponadto, w maju uczniowie poza konkursem, bliżej poznawali zawód strażaka i leśnika, a zwieńczeniem było wykonanie prac plastycznych przedstawiających przedstawicieli tych zawodów i współtworzenie wirtualnej GIGA interaktywnej laurki składającej się z tysięcy laurek namalowanych przez przedszkolaków i dzieci młodszych klas szkół podstawowych z całej Polski.