ROZWIJANIE KOMPETENCJI OSOBISTYCH, SPOŁECZNYCH I W ZAKRESIE UCZENIA SIĘ.

Utworzono dnia 11.04.2022, 09:42

W marcu uczestnicy projektu „Akademia Kompetencji Kluczowych” rozwijali kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się.

18 marca obchodziliśmy Europejski Dzień Mózgu. To święto mające na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu. W związku z tym piątoklasiści doskonalili tworzenie notatek wizualnych, a także poszukiwali odpowiedzi na pytanie „Jak się uczyć, żeby się nauczyć?”. Swoje propozycje przedstawili w formie kolorowych plakatów. Ponadto wykonali test „Czy umiesz się uczyć?”.

Na lekcjach języka polskiego uczniowie oddziału IV poznali niezwykłe przygody ukazane w utworze „Pani Twardowska”. Określali doświadczenia bohaterów lektury i porównywali je
z własnymi. Zastanawiali się, jak mogła wyglądać tytułowa pani Twardowska i wykonali jej portrety.