ROZWIJANIE KOMPETENCJI W ZAKRESIE ROZUMIENIA I TWORZENIA INFORMACJI

Utworzono dnia 22.11.2021, 07:54

W październiku uczestnicy projektu „Akademia Kompetencji Kluczowych” rozwijali kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji.

Dziewiątego października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisania Listów. Z tej okazji podczas lekcji języka polskiego i zajęć świetlicowych uczniowie przypomnieli sobie zasady tworzenia tej formy wypowiedzi, układali fragmenty listu we właściwej kolejności oraz doskonalili umiejętność redagowania listu do wybranej osoby. Ponadto poznali ciekawostki związane
z najstarszymi listami.

Czwartoklasiści opracowali zasady regulujące ich pracę w bieżącym roku szkolnym, wskazywali swoje zalety i wady oraz rysowali autoportrety, przeprowadzili także dyskusję na temat tego, jak dobrze się znają.

Uczniowie oddziału V stworzyli własny alfabet i kodowali wiadomości, które musieli odczytać ich koledzy i koleżanki.