ROZWIJANIE KOMPETENCJI W ZAKRESIE WIELOJĘZYCZNOŚCI.

Utworzono dnia 13.12.2021, 11:39

W listopadzie uczestnicy projektu „Akademia Kompetencji kluczowych” rozwijali kompetencje
w zakresie wielojęzyczności.
Uczniowie oddziału IV i V na lekcji języka polskiego przeprowadzili dyskusję na temat wartości, którymi powinien kierować się prawdziwy patriota. Wspólnie doszli do wniosku, że ważną datą
w historii Polski jest Odzyskanie Niepodległości obchodzone 11 listopada. Utrwalili także słownictwo anglojęzyczne związane z tym wydarzeniem.
Ponadto czwartoklasiści poszukiwali informacji na temat swoich imion w internetowej Wielkiej Księdze Imion. Sprawdzili, co oznaczają ich imiona oraz z jakich języków pochodzą.
Na zajęciach rozwijających kreatywność uczniowie doskonali umiejętność opisu postaci. W tym celu tworzyli portrety swoich kolegów i koleżanek, a następnie opisywali ich wygląd zewnętrzny, wykorzystując słownictwo poznane na lekcjach języka angielskiego.
Podczas zajęć języka angielskiego utrwalono słownictwo związane ze sportem. Uczniowie rysowali poszczególne dyscypliny sportowe, a następnie poszukiwali odpowiedników ich nazw w różnych językach.