MODUŁ II Projektu Czytam z klasą- lekturki spod chmurki

Utworzono dnia 26.05.2022, 07:14

Z radością informujemy zrealizowanie II Modułu pt. Naukowy zawrót głowy Projektu edukacyjnego Czytam z klasą- lekturki spod chmurki. Jako pierwsze, zadanie obowiązkowe, uzupełniliśmy strony w Lekturniku związane z przeczytanymi lekturami “Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej oraz "Dzieci Pana Astronoma" Wandy Chotomskiej.

W nawiązaniu do tematyki lektury “Dzieci Pana Astronoma” Wandy Chotomskiej Zorganizowaliśmy “Bal karnawałowy w kosmosie” oraz wykonaliśmy twórcze i kreatywne prace plastyczne.

Podczas zajęć świetlicowych zabawiliśmy się w ilustratora. Wykonując plakat i ilustracje zastanawialiśmy się, co by było: Gdyby Julian Tuwim nie został poetą? Jakie byłoby zakończenie lektury “Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą" Agnieszki Frączek. Jako ostatnie z zadań, zrealizowaliśmy wybrane zadania umieszczone w scenariuszu zajęć " Naukowy zawrót głowy". Z wielkim zaangażowaniem zabieramy się do realizacji zadań z Modułu III.Z radością informujemy zrealizowanie II Modułu pt. Naukowy zawrót głowy Projektu edukacyjnego Czytam z klasą- lekturki spod chmurki.