MALOWANIE NA FOLII - #kreatywnepraceplastyczne

Utworzono dnia 14.12.2021, 10:16

Praca uczennicy wykonana podczas zajęć techniką "malowanie na folii"

Malowanie na folii to dobra zabawa plastyczna - zabawa sensoryczna i zabawa terapeutyczna. Wystarczy kawałek transparentnej folii streczowej, która po naklejeniu i zamalowaniu zmienia się w interesujący podkład. Zachęcamy do wypróbowania!

Pobawcie się kawałkami folii. Mnijcie i rozprostowujcie je na blacie, rozciągajcie, gładźcie, próbujcie rozrywać ją na mniejsze kawałki, zmoczcie wodą, odwińcie z rolki i zwijajcie z powrotem. Obserwujcie. Jakie cechy ma ta folia?
Można rozłożyć folię na arkuszu papieru, ale też tak jak to uczynili uczniowie oddziału II, rozwinąć folię pomiędzy nogami odwróconych stolików lub w plenerze - pomiędzy pniami drzew i malować po niej farbami!
Nie zapomnijcie tylko posprzątać po dobrej zabawie.

Więcej informacji na temat tej techniki dostępnych jest na blogu Pani Beaty - inicjatorki i organizatora projektu: