MALOWANIE POD FOLIĄ - #kreatywnepraceplastyczne

Utworzono dnia 14.12.2021, 11:08

Praca uczennicy wykonana podczas zajęć z zastosowaną techniką "malowanie pod folią"

Malowanie pod folią to niezwykła zabawa plastyczna dla dzieci. Najbardziej interesujące jest tu doznawanie własnej mocy sprawczej i obserwowanie efektów działań przez przezroczystą folię. To świetna zabawa plastyczna, badawcza, sensoryczna i terapeutyczna!

Dzieci badają konsystencję, gęstość i miękkość farby, dotykają gładkiej i śliskiej folii, odczuwają miękkość farby pod palcami, obserwują  jak folia się marszczy, jak farby się rozpływają i jak łączą się kolory.

To także kolejna propozycja wykonania papieru artystycznego z pięknym, unikalnym efektem. Do zabawy wystarczą farby kryjące i kawałek transparentnej folii.
Papier artystyczny malowany pod folią sam w sobie jest "dziełem" , ale możecie go  także użyć jako kolorowego tła rysunkowego lub papieru wycinankowego.

Zabawa przednia!

Więcej informacji na temat tej techniki dostępnych jest na blogu Pani Beaty - inicjatorki i organizatora projektu: