PLANETA ZIEMIA - #kreatywnepraceplastyczne

Utworzono dnia 24.04.2022, 20:31

Praca plastyczna „Planeta Ziemia” to propozycja, którą można świętować Dzień Ziemi, ale również wykonać w dowolnym czasie.

Aluminiowa folia spożywcza to niesłychanie plastyczny, tani i łatwo dostępny materiał, który wystąpi tu w roli głównej.

Malowanie na folii aluminiowej samo w sobie jest ciekawym eksperymentem. Farba nie wsiąka tylko się rozlewa. Kolory łączą się i przenikają, a wszystko to na błyszczącej powierzchni.

Cięcie folii nie jest łatwe dla dzieci, mogą się zdarzyć rozdarcia folii. Można je zamaskować naklejając na nie mniejsze kawałki folii lub zostawić - wzbogacą tylko efekt artystyczny.

Więcej informacji na temat tej techniki dostępnych jest na blogu Pani Beaty - inicjatorki i organizatora projektu:

Zachęcam do spróbowania!

Marta Kuca