Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Waplewie

Akademia nowoczesnych szkół Gminy Olsztynek - projekt

W ramach projektu Akademia Nowoczesnych Szkół Gminy Olsztynek, w naszej szkole odbywają się zajęcia dodatkowe. Uczniowie chętnie korzystają z nich, ponieważ mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań, a także otrzymują pomoc w przypadku pojawiających się trudności z poszczególnych przedmiotów.
Uczniowie uczestniczą m.in. w zajęciach z „Programowania” oraz zajęciach „Rozwijających umiejętności informatyczne”.

Nauka programowania z użyciem komputera, robota, tabletu lub innego urządzenia nie jest biernym spędzaniem czasu przed ekranem. W trakcie tej czynności dzieci głęboko się angażują i rozwijają, opanowując umiejętności, które przydadzą im się w życiu, a są to: umiejętności językowe, umiejętności organizacyjne i rozwiązywania problemów, ciekawość, kreatywność i pewność siebie, zdolności naukowe i techniczne — klucz do lepszej przyszłości.
Bez względu na to, czy dziecko zamierza zostać lekarzem, kierowcą ciężarówek, artystą czy szefem kuchni, są spore szanse, że w pracy będzie mieć styczność z naukami ścisłymi i techniką. Nie musi być w tej dziedzinie ekspertem — znajomość choćby samych podstaw programowania zapewni mu o wiele lepsze zrozumienie spotykanych na co dzień rozwiązań technicznych oraz narzędzi, które są w różnych branżach wykorzystywane do usprawnienia pracy i poprawy wydajności.

W ramach projektu organizowane są również zajęcia  „Terapii pedagogicznej”. Nadrzędnym, najważniejszym celem tych zajęć jest stymulowanie ogólnego rozwoju dziecka – umysłowego, psychicznego, emocjonalnego i poznawczego. Poszczególne, pozostałe mniejsze cele terapii to: wzmacnianie pozytywne dziecka, dodawanie wiary we własne możliwości, wyrabianie odpowiedniego podejścia do obowiązków szkolnych, syntetyczności i odpowiedniej motywacji do pracy, ułatwianie opanowania materiału przewidzianego na danym etapie edukacyjnym. Zajęcia te są indywidualne.

 

                                                           Hanna Cieśla

 

AKTUALNOŚCI:

Programowanie dla klas I-III

Utworzono dnia 20.02.2020

Dzięki temu, że projekt „Akademia nowoczesnych szkół Gminy Olsztynek” został przedłużony, od stycznia do marca dwie grupy uczniów z klas I-III rozpoczęły przygodę z coraz bardziej popularnym programowaniem.

czytaj dalej... na temat: Programowanie dla klas I-III

Indywidualna Terapia Pedagogiczna

Utworzono dnia 06.02.2020

Nadrzędnym, najważniejszym celem zajęć „Terapii  pedagogicznej”, prowadzonych przez cały rok 2019, w ramach projektu unijnego „Akademia nowoczesnych szkół gminy Olsztynek”, było stymulowanie wszechstronnego rozwoju uczennicy – fizycznego, emocjonalnego, społecznego i poznawczego, w celu podnoszenia efektywności uczenia się i umożliwienia jej  zdobycia wiedzy i umiejętności adekwatnych do jej potrzeb i możliwości, które w przyszłości przyczynią się do  samodzielnego i niezależnego funkcjonowania w społeczeństwie.

czytaj dalej... na temat: Indywidualna Terapia Pedagogiczna

GALERIE:

ZAŁĄCZNIKI:

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Serce za odwagę. Podziękowanie dla Przedszkola w Waplewie za udział w V edycji ogólnopolskiej akcji tworzenia  kartek świątecznych dla kombatantów pt. "Serce za odwagę". Pieczątki: Dyrektor Miejskiego Przedszkola w Płocku, Miejskie przedszkole nr. 2 w Płocku, Fundacja Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie głos bohatera

Certyfikat "Mały miś w świecie wielkiej literatury"