Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Waplewie

2017/2018

AKTUALNOŚCI:

„JESTEŚMY STĄD” – REALIZACJA I ZAKOŃCZYENIE PROJEKTU

Utworzono dnia 19.06.2018

Maj i czerwiec to miesiące, w których nasze przedszkolaki uczestniczyły w realizacji projektu finansowanego przez Urząd Miejski w Olsztynku „Jesteśmy stąd”, były to warsztaty, zakończone turniejem wiedzy o regionie oraz konkursem plastycznym „Moja Mała Ojczyzna” – realizowanymcw ramach obchodów 100 -  lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

czytaj dalej... na temat: „JESTEŚMY STĄD” – REALIZACJA I ZAKOŃCZYENIE PROJEKTU

KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

Utworzono dnia 19.06.2018

18 czerwca w przedszkolu odbył się Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Celem konkursu było zaprezentowanie Jana Pawła II jako autorytetu moralnego współczesnego świata, pogłębienie wiedzy na temat jego życia, propagowanie wartości wychowawczych utożsamianych z postacią Papieża jak również rozwijanie i wzmacnianie aktywności dziecka w środowisku rodzinnym, przedszkolnym i lokalnym.

czytaj dalej... na temat: KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

„CZYSTE POWIETRZE WKÓŁ NAS”

Utworzono dnia 19.06.2018

Już kolejny rok nasze przedszkole brało udział w Ogólnopolskim Programie Antynikotynowym „Czyste Powietrze Wokół Nas”. Jednym z głównych celów Narodowego Programu Zdrowia jest zmniejszenie rozpowszechniania palenia tytoniu oraz wyeliminowania zjawiska biernego palenia wśród dzieci, narażonych na dym tytoniowy. Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej wiedzy na temat szkodliwości palenia papierosów, skutków jakie ze sobą niesie, przybliżenie dzieciom treści z zakresu edukacji zdrowotnej i ekologiczno-przyrodniczej.

czytaj dalej... na temat: „CZYSTE POWIETRZE WKÓŁ NAS”

XVI Gminna Integracyjna Olimpiada Sportowa

Utworzono dnia 13.06.2018

22.05.2018 dzieci z grupy Motylki – 6 – latki wzięły udział w XVI Gminnej Olimpiadzie Integracyjnej w Olsztynku.

czytaj dalej... na temat: XVI Gminna Integracyjna Olimpiada Sportowa

DZIEŃ MAMY W PRZEDSZKOLU

Utworzono dnia 13.06.2018

25 maja przedszkolaki zaprosiły wszystkie mamy na uroczystość zorganizowaną z okazji ich święta. Mamusie stawiły się o umówionej godzinie, pełne emocji, z uśmiechami na twarzach, ale i z pewną dozą niepewności i pytaniami: czy wszystko się uda, czy moje dziecko nie zapomni tekstu wierszyka, piosenki, układu tanecznego. Dzieci również z niecierpliwością oczekiwały przyjścia swoich mam.

czytaj dalej... na temat: DZIEŃ MAMY W PRZEDSZKOLU

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA

Utworzono dnia 31.05.2018

W ramach realizowanych tematów związanych z poznawaniem zwierząt hodowlanych i pracy rolnika przedszkolaki z grupy „Słoneczka” i „Krasnoludki” udały się z wizytą do gospodarstwa państwa Ż. G. Czerwińskich.

czytaj dalej... na temat: WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Serce za odwagę. Podziękowanie dla Przedszkola w Waplewie za udział w V edycji ogólnopolskiej akcji tworzenia  kartek świątecznych dla kombatantów pt. "Serce za odwagę". Pieczątki: Dyrektor Miejskiego Przedszkola w Płocku, Miejskie przedszkole nr. 2 w Płocku, Fundacja Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie głos bohatera

Certyfikat "Mały miś w świecie wielkiej literatury"